×

Facebook wprowadza własną kryptowalutę na początku 2020 roku. Tym razem może się udać

Facebook opracowuje system płatności cyfrowych, który zostanie wprowadzony w wielu krajach już w pierwszym kwartale 2020 roku. Kryptowaluta będzie nazywać się „GlobalCoin”.

GlobalCoin

Zgodnie z raportem, Faceook ma nadzieję rozpocząć testowanie GlobalCoin pod koniec 2019 roku, a więcej szczegółów na temat kryptowaluty ma ukazać się w ciągu kilku kolejnych tygodni.

W ostatnich miesiącach gigant mediów społecznościowych prowadził rozmowy z wieloma firmami, by utorować bezpieczeństwo cyfrowej infrastruktury i możliwość wymiany GlobalCoin na inne kryptowaluty lub konwencjonalne waluty oraz dokonywać płatności przez użytkowników.

Niekonwencjonalna kryptowaluta

Raporty uważnie śledziły negocjacje Facebooka po tym, jak plany wprowadzenia GlobalCoin zostały po raz pierwszy ogłoszone w 2018 roku. Inicjatywa znana jest pod nazwą Project Libra i ma zostać wprowadzona we współpracy z bankami i brokerami.

Głównym celem jest połączenie walut cyfrowych z tymi konwencjonalnymi oraz dostępność na całym świecie. Facebook planuje umożliwić dokonywanie płatności internetowych, a opłaty transakcyjne mają być znacznie niższe.

Druga próba

Analityk Barclays, Ross Sandler, kilka tygodni temu powiedział, że wprowadzenie rozwiązania przez Facebooka może dodać firmie aż 19 miliardów dodatkowych przychodów do 2021 roku.

To już drugie przedsięwzięcie jeśli chodzi o Facebooka i kryptowaluty. Poprzednia waluta giganta społecznościowego była jednak niewypałem i po dwóch latach nieudanej działalności została zamknięta prawie 10 lat temu.

Może Cię zainteresować