SEGA zapowiada Game Gear Micro. Miniaturowa konsola trafi na rynek już w październiku

SEGA ujawniła nową konsolę, która zaskakuje swoimi niewielkimi rozmiarami — Game Gear Micro. Zmieści się do każdej kieszeni!

Game Gear Micro

W tym roku SEGA obchodzi w tym roku swoje 60 urodziny i z związku z tym przedstawiciele firmy postanowili zrobić wyjątkowy prezent swoim graczom i zapowiedzieli Game Gear Micro. Jest to odświeżona wersja konsoli Game Gear, która zadebiutowała w 1990 roku w Japonii. Na ich pamięci znajdziemy wiele kultowych i kochanych tytułów.

Twórcy postawili przede wszystkim na minimalizm. Konsola ma wymiary 80mm x 43mm x 20mm, co stanowi mniej niż 40% pierwszej wersji urządzenia. Do tego posiada ekran o przekątnej 1,15 cala (240 x 180 pikseli), głośnik, gniazdo słuchawkowe i korzysta z dwóch baterii AAA (tych nie znajdziemy w pudełku, tak samo jak kabla USB). Rozmiary sprawiają, że to świetny towarzysz podróży, który zajmuje bardzo niewiele miejsca!

Game Gear Micro

Cztery rodzaje do wyboru

Japończycy zapowiedzieli, że do sprzedaży trafią cztery różne rodzaje konsoli i każda z nich będzie miała inny kolor – czarny, niebieski, żółty i czerwony. Jest to o tyle ważna informacja, ponieważ każda z nich posiada inny zestaw gier na swoim dysku.

  • Czarny Sonic, Out Run, Royal Stone oraz Puyo Puyo Tsu
  • Niebieski Sonic & Tails, Gunstar Heroes, Sylvan Tale oraz Baku Baku Animal
  • Czerwony Game Gear Shinobi, Columns oraz dwie gry Megami Tensei Gaiden
  • ŻółtyShining Force, Shining Force II, Shining Force: Final Conflict oraz Nazo Puyo Aruru no Ru

Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup wszystkich czterech wersji, to w prezencie otrzyma “Big Window Micro”. Jest to bardzo przydatny gadżet, który działa na jak lupa. A przy wymiarach tej konsoli może być naprawdę potrzebny. Warto też dodać, że identyczna rzecz była dostępna do pierwszego Game Boy’a.

Game Gear Micro zadebiutuje na japońskim rynku 6 października, a jego cena będzie wynosiła 4,980 jenów (około 180 zł). Na razie nie wiadomo, czy ta miniaturowa konsola pojawi się także w Europie.