×

5 najlepszych gadżetów stworzonych przez fanów popkultury

Specjalnie dla was przeszukaliśmy sieć i znaleźliśmy gadżety stworzone przez fanów. Działający miecz świetlny nie jest najbardziej oryginalny!

Najdziwniejsze gadżety fanów popkultury

Gadżety stworzone przez fanów potrafią przyćmić te tworzone komercyjnie. Firmy prześcigają się w produkcji figurek, kubków czy książek, jednak zdolni klienci i tak potrafią „zagiąć ” korporacje, nawet pomimo ograniczonych środków. Jak to się mówi „ludzka kreatywność nie zna granic”. Przygotowaliśmy dla was wyjątkowe miecze czy realnie działające przedmioty superbohaterów. Dodatkowo dorzuciliśmy dla was pewien wyjątkowy gratis.

1. Starglow Saber czyli działający miecz świetlny

Co powiecie na działający miecz świetlny? Ostrze STARGLOW osiągane jest przez ukierunkowany prąd płonącej cieczy. Paliwo tworzy w powietrzu ślad ognia, który wydostaje się z miecza i natychmiast wypala. A wszystko to dzięki unikatowej dyszy. Wtryskuje paliwo pod ciśnieniem, tworząc cienki (około 1 mm) strumień. Paliwo przepływa przez specjalną spiralę, powodując jego wybuch, tworząc ostrze miecza, które może działać przez 3 minuty.

Aktywacja przekazuje strumieniową energię ognia do rąk użytkownika. Może zapalić rzeczy, pozostawiając po sobie ślad. Korpus miecza jest uformowany z bardzo wytrzymałego aluminium lotniczego. Twórcy podkreślają, że nie jest to zabawka i w nieodpowiednich rękach może wyrządzić poważne szkody.

2. Wiedźmińskie miecze

Artur Wysocki to niezwykły kowal, którego każdy szanujący się fan wiedźmińskiego świata winien znać. Mężczyzna zaczął wykuwać noże w trakcie służby wojskowej, wcześniej w czasach dzieciństwa podstaw obróbki metali uczył go jego dziadek. Pan Artur jest ogromnym fanem Geralta i około 2010 roku zaczął wykuwać broń związaną z łowcą potworów. Jego wyroby są pełne detali, idealnie odzwierciedlają rzeczywisty wygląd broni z gier o Wiedźminie. A co najważniejsze – każde ostrze spod jego rąk nadaje się do prawdziwej walki!

3. Zbroja Iron-mana

Adam Savage to persona, którą nie trzeba przedstawiać. Ogromną popularność ten zdolny inżynier zdobył za pośrednictwem programu Pogromcy Mitów. Obecnie Adam prowadzi swój własny kanał na YouTube i cóż… dalej tworzy zaskakujące wynalazki! Spróbował w swoich sił w kwestii zbroi Iron-Mana, robiąc coś więcej niż ruchomą maskę czy święcące oczy. Ta zbroja potrafi latać!

4. Gadżety Batmana

Pewien kanał na youtube o nazwie the Hacksmith może się pochwalić wieloma szalonymi projektami. Tworzyli miecze świetlne, laserowe działka czy egzoszkielety. Tak naprawdę każdy projekt spod ich ręki mógłby tu trafić, ja jednak zdecydowałem się pokazać wam testy bat-sprzętów.

5. Twoja własna, popkulturowa piwnica

Śmiechy twoich znajomych milkną, gdy zapraszasz ich do swojej „piwnicy” a ich oczom ukazuje się raj każdego fana popkultury. Co w niej znajdziemy? Automaty do gier, własną salę kinową czy nawet wózek do popcornu! Idealne miejsce do spędzenia wieczoru ze znajomymi.

Z kolei najbardziej hardcorowi fani gier wideo potrafią stworzyć coś równie niebywałego. Pewien mężczyzna wydał aż 50 000$ dolarów na swoją własną, „męską jaskinię”, stylizowaną w klimatach gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Widok naprawdę robi wrażenie!

Gratis: kamero-kurczak lub kurczakomera

Ptaki, a w szczególności drób posiadają niezwykłą stabilizację głowy. A co gdyby je wykorzystać w produkcji wideo? Autor filmiku w prześmiewczy sposób pokazuje jak kurczak sprawdziłby sięw formie żywego stabilizatora:

https://www.facebook.com/Chimgadamare/videos/2367278949974639/?__xts__[0]=68.ARCmzx_d05E5IIj0WNPrRC93_pEZsncOxzpG-k8CjRHum03VIZ33xRrgFOXwtJHXMXancJz2FUvjz5JJuHIvxbfjYBfrScUs17PGCHIvm4f0WAs0J7jfN4FM7vxAbAY8OCHUd68Q7BWjIFZNbiLQ_cvl_uQdjj5cvhnXLHCISviFKUqsLB8DhUutDJJLNRncAJYpmzFTozRd4_xxpBDJm6LgldG-Z8KOd_NGgZuOes8cWv8vv0W_9PlxZvNGl1AwV88aWRYIvdT52RdOM62jdxdQlRIRjr7lu3wiXTFbVT5sfxET4I-kQ4jyYLdp-QhpDTzSCVhRRFMZqhqQUi6KznWXxEVe-sgPOyi9cn-jDzeSOf3ie8l5RkqYg6j_tYxEV6tZ&__tn__=H-R

A waszym zdaniem gadżety stworzone przez fanów dają radę?

Źródła:

Może Cię zainteresować