×

Facebook Messenger wprowadza funkcję wspólnego oglądania. Jak ją włączyć?

Funkcja Watch Together do messengera Facebooka umożliwia wspólne oglądanie filmów i seriali do 8 osób. Jak włączyć nową opcję?

Funkcja Watch Together już dostępna

Funkcja Watch Together została wprowadzona po to, aby zwalczyć izolację, którą wielu odczuwa podczas pandemii. Umożliwia ona grupom znajomym wspólne oglądanie filmów bez względu na to, jak bardzo są od siebie oddalone. Bezpłatna usługa o nazwie Watch Together umożliwia użytkownikom oglądanie z przyjaciółmi i obserwowanie ich reakcji w czasie rzeczywistym podczas rozmowy wideo na Facebooku Messenger.

Funkcja Watch Together

Możesz oglądać filmy z maksymalnie ośmioma osobami podczas rozmowy wideo na czacie lub z maksymalnie 50 osobami w pokoju rozmów. Facebook zaingurował wprowadzenie Watch Together wraz z serią filmów fitness autorstwa trenerki Melissy Alcantara. Jak powiedziała Nora Micheva, menedżer produktu Facebooka:

Stworzyliśmy Watch Together, aby spędzanie czasu z przyjaciółmi i bliskimi było jak najbardziej zbliżone do osobistego doświadczenia.

Jak włączyć Watch Together?

Aby skorzystać z tej funkcji, musisz rozpocząć rozmowę wideo na czacie lub utworzyć Pokój rozmów. Następnie przesuń palcem w górę, aby uzyskać dostęp do menu i wybierz opcję Oglądaj razem. Następnie możesz wybrać sugerowany film; wyszukaj film, program telewizyjny lub klip; lub obejrzyj przesłany przez siebie klip. Możesz także utworzyć sesję wspólnego oglądania z poziomu Aktualności lub osi czasu, w grupie, na stronie lub z poziomu dowolnego oglądanego filmu. Pamiętaj, że musisz być administratorem lub redaktorem strony, aby móc utworzyć na niej sesję wspólnego oglądania.

Funkcja Watch Together

Facebook niedawno wzmocnił swoją licencjonowaną ofertę wideo, w tym programy takie jak Community czy Buffy: Postrach wampirów. Firma zapowiada, że to dopiero początek i pojawią się kolejne produkcje. Do tego dodał także spory katalog teledysków od najpopularniejszych artystów, takich jak Katy Perry, Beyoncé, Elton John i Nicki Minaj. Według Facebooka ponad 150 milionów połączeń wideo jest przesyłanych codziennie przez Messengera, a ponad 200 milionów filmów jest wysyłanych przez Messengera.

Facebook najwyraźniej próbuje swoich sił w kolejnych segmentach rynku. Skorzystacie z najnowszej funkcji?

Źródła: Facebook
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować