CD Projekt RED prezentuje frakcje ze świata Cyberpunk 2077

Frakcje w Cyberpunk 2077 będą niezwykle zróżnicowane, co zapewne odbije się nie tylko na wyglądzie ich członków, ale także na ich wpływie na cały świat gry.

Premiera nie jest zagrożona

W obliczu szalejącej pandemii gracze obawiali się (inwestorzy zapewne też), że Cyberpunk 2077 zaliczy kolejne przesunięcie premiery. Na szczęście w oficjalnym oświadczeniu Prezes zarządu CD PROJEKT S.A. Adam Kiciński uspokaja. Zespół pracuje zdalnie już od dłuższego czasu i nie wpływa to na tempo prac:

Motywacji nam nie brakuje, posiadamy też wszelkie narzędzia do zdalnej pracy. Działamy tak już od ponad 3 tygodni i jak na razie efekty pokazują, że jesteśmy w stanie prowadzić wszystkie działania bez większych zawirowań. Dlatego nasze plany się nie zmieniły i energicznie kontynuujemy przygotowania do wrześniowej premiery Cyberpunka. Rrealizowana przez lata strategia niezadłużania się i kumulowania rezerw gotówkowych sprawia, że Grupa jest przygotowana na kontynuację całości prac także w trudniejszych czasach.

Frakcje w Cyberpunk 2077

Frakcje w Cyberpunk 2077

Skoro wrześniowa premiera jest pewna, to Redzi robią wszystko, aby jak najbardziej zachęcić do swojego produktu. Na Twitterze opublikowano krótkie opisy gangów, jakie przyjdzie nam spotkać w świecie gry. Nie zdradzono jednak czy będzie istniała możliwość dołączenia do poszczególnych frakcji czy będą stanowić po prostu element świata. Poznajcie wyjątkowych mieszkańców futurystycznego miasta:

Valentinos

Valentinos to jeden z największych gangów Night City z mocnym moralnym kręgosłupem i tradycjami sięgającymi kilkuset lat. Kontrolują ogromne obszary Heywood zamieszkiwane głównie przez Latynosów i podchodzą ze śmiertelną powagą do takich wartości, jak honor, sprawiedliwość i braterstwo.”

Tyger’s Claw

Tyger Claws to gang o japońskich korzeniach zlokalizowany w Japantown. Jego członkowie to bezlitośni, brutalni gangsterzy lubiący zastraszać swoje ofiary samym wyglądem. Ich cechą charakterystyczną są katany, uliczne motocykle i święcąca tatuaże

Animals

Animals to agresywny, uliczny gang z zachodniej Pacifici, który wystrzega się korzystania z tradycjonalnych cyberwszczepów. Zamiast nich, członkowie gangu korzystają z ultra-testosteronu i odżywek przeznaczonych dla zwierząt, np. hormonu wzrostu. Ich duszą rządzi zwierzęca natura oraz duma z tego kim się stali.

Kang-Tao

Kang-Tao to młoda chińska firma specjalizująca się w technologii smart-broni oraz usługach powiązanych z bezpieczeństwem. Dzięki śmiałym decyzjom, odważnej strategii i wsparciu ze strony rządu, Kang-Tao wspomina się na szczyt zbrojeniowego przemysłu w iście błyskawicznym tempie.

Militech

Każdy w Night City wie, że Militech to jeden z największych producentów broni i pojazdów wojskowych w mieście. Militech przez lata ściśle współpracował z amerykańskim wojskiem i agencjami policyjnymi dostarczając im zaawansowaną broń i sprzęt do ćwiczeń.”

6th Street

6th Street to organizacja założona przez przez weteranów Czwartej Wojny Korporacyjnej, którzy mieli dość bezsilności ze strony wydziału policji Night City. Jej zadaniem miała być ochrona i służba społeczności Vista del Rey, jednak ich obecna interpretacja prawa i „sprawiedliwości dla miasta” pozostawia sporo do życzenia i służy raczej ich własnym interesom.

The Mox

The Mox to gang opisujący siebie, jako „ten, który chroni pracujące dziewczyny i chłopaków” przed przemocą i wykorzystywaniem. Gang powstał w 2076 roku po śmierci Elizabeth „Lizzie” Borden, właścicielki klubu ze striptizem i byłej prostytutki. Była znana z tego, że traktowała swoich pracowników i chroniła ich przed niebezpiecznymi klientami

Jak widać frakcje w Cyberpunk 2077 będą naprawdę zróżnicowane. Czekacie na grę Redów?