×

Facebook twierdzi, że jego technologia AR zapewni „supermoce percepcyjne”

Facebook rozwija technologię AR i ma zamiar wprowadzić rewolucję na rynku. Ambitny plan firmy zakłada zastąpienie smartfonów inteligentnymi okularami.

Nowy wymiar komunikacji międzyludzkiej

Firma zajmująca się mediami społecznościowymi pochwaliła się pracami nad pionierskim projektem Facebook Reality Labs w kwestii rozwoju technologii ulepszającej odbiór dźwięku. Ich celem jest doskonalenie „obecności dźwięku”, w którym dźwięki z głośników, słuchawek lub innych urządzeń są nie do odróżnienia od rzeczywistego źródła. Opracowują także „supermoce percepcyjne”, technologię, która wycisza szum tła i pozwala nam skupić się na osobie, która do nas mówi, śledząc ruchy oczu użytkownika.

Facebook rozwija technologię AR

Na wirtualnym wydarzeniu Mark Zuckerberg ogłosił, że Facebook zrobił „kolejny krok na drodze do okularów rzeczywistości rozszerzonej”. CEO Facebooka ogłosił również, że firma współpracuje z marką luksusowych okularów Luxottica. Jej celem jest stworzenie najnowocześniejszych okularów AR na rynku. Nowe urządzenie konsumenckie będzie miało branding Ray-Bana. Zuckerberg zasugerował, że partnerstwo Luxottica pomoże w dostosowaniu szeregu stylów i preferencji, które ludzie mogą mieć w odniesieniu do nowych urządzeń.

Facebook rozwija technologię AR

Jeśli chodzi o technologię, to Facebook dąży do zbudowania nadających się do noszenia okularów AR. Będą one zintegrowane z powstającym oprogramowaniem. W 2018 roku firma potwierdziła, że ​​rzeczywiście buduje własne okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Jak mówi kierownik badań sprzętu od Facebooka Tony Miller:

Badamy nowe technologie, które mogą rozszerzyć, chronić i polepszyć Twoją zdolność słyszenia. Mają one zwiększyć możliwości koncentracji i skupienia, a jednocześnie umożliwiając bezproblemową interakcję z ludźmi. Dodatkowo nie powinieneś mieć problemu z analizą informacjami, na których Ci zależy.

Facebook rozwija technologię AR

Facebook nawiązał współpracę z firmą Luxottica w zakresie okularów AR jesienią ubiegłego roku. Inteligentne okulary o nazwie kodowej Orion mają zastąpić smartfony. Ich twórcy chcą umożliwić użytkownikom nie tylko wykonywanie połączeń. Okulary mają także umożliwić przeglądanie informacji na małym wyświetlaczu oraz na przesyłanie strumieniowe obrazu na żywo do obserwujących w mediach społecznościowych.

Jak myślicie Facebook wywróci rynkiem technologicznym za kilka lat? Poniżej macie zapis całego wydarzenia:

Źródła: www.lereflet.qc.ca
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować