×

Empik Music konkurencją dla Tidal i Spotify. Nowa aplikacja od sieci sklepów

Empik Music śmiało wkracza na rynek streamingu muzyki. Polski gigant staje się konkurencją dla takich serwisów muzycznych jak Tidal i Spotify.

Co to jest Empik Music?

Empik Music to cyfrowa usługa strumieniowania muzyki z Internetu. Dzięki aplikacji zainstalowanej na telefonie z systemem Android lub iOS Apple dostajemy nieograniczony dostęp do katalogu milionów utworów muzycznych z całego świata. Jak czytamy na oficjalnej stronie:

Empik Music to katalog wielu milionów utworów wszystkich największych światowych wytwórni muzycznych: Universal Music Group, Warner Music Group, Sony Music Entertainment, oraz setek zagranicznych i polskich wytwórni niezależnych. Cały czas pracujemy nad powiększaniem katalogu Empik Music.

Empik Music

Uruchomienie nowej usługi ogłoszono w środę, 6 maja 2020 roku. Operatorem – jak sama nazwa wskazuje – jest Empik. Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik powiedziała w oficjalnym komunikacie:

Muzyka od zawsze stanowiła jeden z filarów działalności biznesowej Empiku, dlatego chcemy dalej umacniać pozycję rynkową w tym segmencie. Na podstawie struktury zakupów w naszych sklepach obserwujemy, że tradycyjne nośniki wciąż mają się bardzo dobrze. Od kilku lat postępuje jednak coraz silniejsze skierowanie do świata wirtualnego i przeniesienie muzyki do sfery digital. Poprzez wykorzystanie największych atutów naszej marki, takich jak doskonałe rozumienie rynku muzycznego oraz znajomość przede wszystkim polskich artystów i producentów a także doświadczenie technologiczne, rozpoczynamy działalność w świecie muzyki cyfrowej. Empik Music – w pełni polska aplikacja do streamingu – to dla naszej marki naturalny ruch w rozwoju oraz rozbudowa ekosystemu produktów i usług cyfrowych.

Jak działa nowa aplikacja? 

Empik Music jest dostępne tylko w formie aplikacji mobilnej. To sprawia, że oferta konkurencji staje się bardziej atrakcyjna. Spotify, TIDAL, Amazon, Deezer i inni oferują nie tylko możliwość odtwarzania muzyki na PC, ale i na konsolach czy też Smart TV. Z aplikacji można korzystać również w trybie offline. Co ciekawe, pod niektórymi utworami pojawia się również opcja tekstu piosenek. To zapewne spodoba się fanom karaoke.

W Empik Music będą pojawiać się także utwory lub specjalne wykonania dostępne tylko na wyłączność. Na użytkowników aplikacji czekać zatem będą autorskie playlisty największych gwiazd i ekspertów. Co więcej, dziennikarz muzyczny Wojciech Mann przez kilka pierwszych tygodni będzie prezentował nową odsłonę swojej autorskiej playlisty „To co lubię w moim klubie”.

Empik Music

Empik Music – ile kosztuje abonament?

Empik Music, podobnie jak i konkurencja oferuje bezpłatny okres próbny. W tym przypadku darmowy dostęp to standardowo 30 dni. Posiadacze konta Empik Premium mogą go uzyskać aż na 60 dni.

Opłaty cykliczne:

  • 30 dni: 19,99 zł
  • 3 miesiące: 59,97 zł
  • 6 miesięcy: 104,99 zł (17,50 zł miesięcznie)
  • 12 miesięcy 199,99 zł (16,67 zł miesięcznie)

Dostęp do Empik Music na okres dłuższy niż miesiąc można opłacać także w stacjonarnych salonach Empik bez konieczności łączenia konta w aplikacji z kartą kredytową. O płatnościach wypowiedział się Łukasz Kmiecik, New Business Director w Empiku:

Analiza barier związanych z użytkowaniem aplikacji streamingowych pomogła nam w przygotowaniu oferty odpowiadającej potrzebom klientów, m.in. uwzględniającej możliwość płatności za abonament nie tylko online, ale także w salonach stacjonarnych. Osoby, które nie chcą podpinać karty kredytowej do wirtualnego konta w aplikacji, mogą opłacać usługę równie wygodnie w kasach naszych sklepów. Dzięki Empik Music umożliwiamy klientom dostęp do tej samej muzyki, którą do tej pory kupowali w Empiku, ale w wersji streamingowej, z której można korzystać za pomocą smartfona w dowolnym miejscu i czasie. Liczymy na to, że dzięki wprowadzanym udogodnieniom uda nam się przekonać do nowej formy odkrywania muzyki także tę część klientów, która do tej pory nie była przekonana do rozwiązań mobilnych.

Ze streamingu można również korzystać za darmo, jednak z pewnymi ograniczeniami: odtwarzanie poszczególnych utworów zakończy się już po 30 sekundach.

Może Cię zainteresować