×

Egzoszkielet niczym z Death Stranding. Potrafi znacząco zwiększyć siłę kuriera!

Egzoszkielet niczym z Death Stranding to wymysł (a jakże) Chińczyków! Ma on wspierać kurierów w trakcie dostarczania przesyłek.

Egzoszkielet niczym z Death Stranding

USL Robotics to firma, która prowadzi badania w dziedzinie pancerzy, stworzyła specjalny Egzoszkielet niczym z Death Stranding. Każdy kto grał w nią błyskawicznie rozpozna charakterystyczne wsporniki oraz stos paczek na plecach. Wykorzystują je pracownicy Ele.me, firmy zajmującej się dostarczaniem posiłków do domu. Jak tłumaczą wprowadzenie egzoszkieletów ma pomóc pracownikom oraz przyspieszyć realizację dostaw.

Pozwalają one na przenoszenie ładunków do 50 kg bez szczególnych trudności, dzięki czemu możemy zrealizować więcej dostaw w krótkim czasie. Głównie chodzi o miejsca, gdzie ciężko dostać się samochodem, motorem bądź windą. Dodatkowo gdy dostawa wymaga wielu powrotów do pojazdu (np. spora ilość zamówień w jednym budynku mieszkalnym). W znaczący sposób egzoszkielet odciąża użytkownika i zdecydowanie zwiększa komfort pracy. Przy okazji zostaje się lokalnym celebrytą, albowiem przykuwa on wzrok zaskoczonych przechodniów.

Jak widać przyszłość staje się bliższa niż sądzimy. Niedługo takie egzoszkielety będą normą w pracach wymagających wykorzystywania siły fizycznej.

Może Cię zainteresować