Reklama

Wyszukiwarka internetowa Ecosia zasadziła swoje 100-milionowe drzewo

Wyszukiwarka internetowa Ecosia zasadziła 100 mln drzew. Ta niezwykła inicjatywa powstała, aby wspomagać działania ekologiczne.

Ecosia zasadziła 100 mln drzew

Ecosia, wyszukiwarka ekologiczna, która zamienia wyszukiwania w posadzone drzewa, 9 lipca zasadziła swoje 100-milionowe drzewo. Obsługiwana przez Bing organizacja non-profit przeznacza 80% swoich przychodów z reklam na finansowanie projektów na obszarach zagrożonych wylesianiem.

Reklama

Przez lata wyszukiwarka przeznaczała większość swoich dochodów na sadzenie drzew. Ta niemiecka organizacja non-profit twierdzi, że ​​zasadziła więcej rodzimych gatunków, niż jakakolwiek inna próba masowego sadzenia drzew.

Ecosia zasadziła 100 mln

Ponadto obecnie produkuje dwa razy więcej energii odnawialnej do zasilania wszystkich wyszukiwań Ecosia, co czyni ją w 200% odnawialną. Wyszukiwarka finansuje nowe drzewo co 0,8 sekundy, a każde wyszukiwanie przyczynia się do powstania 100 milionów drzew, które pomagają usunąć ponad 1771 ton dwutlenku węgla z atmosfery. Organizacja nie tylko pomaga w ten sposób środowisku, angażuje się także w niesienie pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Przyjazna wobec środowiska wyszukiwarka

Ecosia to jedna z najbardziej przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych firm na świecie. Nie wierzysz nam? Spójrz na całą pracę, jaką wykonał w ciągu ostatnich kilku lat. W 2018 roku założyciel i dyrektor generalny Ecosia, Christian Kroll, podjął dwa prawnie wiążące i nieodwracalne zobowiązania. Wszystko, aby wzmocnić zaangażowanie Ecosia w ochronę środowiska.

Reklama
  1. Akcje nie mogą być sprzedawane z zyskiem ani będące własnością osób spoza firmy.
  2. Żadne zyski nie mogą zostać odebrane firmie.
Ecosia zasadziła 100 mln

W 2018 roku Ecosia zbudowała również swoją pierwszą elektrownię słoneczną. Obecnie organizacja produkuje dwa razy więcej energii odnawialnej potrzebnej do zasilania wszystkich swoich poszukiwań. Pomogła także w sadzeniu drzew w Brazylii, gdzie pożary lasów spustoszyły Amaznię. Wsparcie zawędrowało także na Australię, gdzie pożary buszu zniszczyły dziką przyrodę i florę. 

Ecosia zapewnia również, że publikuje swoje miesięczne sprawozdania finansowe i pokwitowania sadzenia drzew, aby użytkownicy wiedzieli, gdzie są wykorzystywane środki. Poza tym Ecosia szanuje prywatność użytkowników. W przeciwieństwie do większości innych wyszukiwarek, zobowiązuje się ona do niesprzedawania danych reklamodawcom i nie posiada żadnych zewnętrznych narzędzi śledzących. Eko-wyszukiwarka pomaga także w trakcie pandemii. Rozpoczęła akcje sadzenia rodzimych gatunków drzew wokół ponad dziesięciu szpitali, aby stworzyć zdrowsze środowisko pracy.

Chcesz pomóc? Zacznij z niej korzystać! 🙂

Reklama