×

Gwiezdne Wojny to nie tylko miecze świetlne! To także droidy, które można przygarnąć do domu

Dzisiaj wypada święto fanów Gwiezdnych Wojen! Postanowiłem znaleźć dla was najciekawsze droidy, które mogą zawitać do waszego domu.

Droidy z Gwiezdnych Wojen

Droidy to niezwykle charakterystyczny element świata Gwiezdnych Wojen. Obok broni rycerzy Jedi stały się symbolem, który jednoznacznie kojarzy się z uniwersum wykreowanym przez George’a Lucasa. Dlatego wiele firm starało się w jakimś stopniu stworzyć swoje wersje droidów. Jednak stworzenie inteligentnych maszyn, do tego niejednokrotnie ze swoim charakterem jest obecnie niemożliwe, nawet z udziałem najnowocześniejszej techniki. Można jednak wykorzystać pewne ograniczenia i stworzyć wyjątkowe gadżety dla fanów.

Twój własny indywidualny droid

Jednym z najciekawszych gadżetów jakie zobaczyliśmy w ostatnich latach. Firma SPHERO wypuściła na rynek 4 różne droidy z uniwersum Star Wars. Każdy z nich jest wyjątkowym towarzyszem, który ma imitować zachowania droidów, które znamy z filmów. Można nimi kierować z pomocą smartfona, jednak potrafią się „zbuntować” i robić coś po swojemu.

Potrafią wykrywać krawędzie, wykonywać zabawne gesty czy komunikować się w „binarnym” języku jaki usłyszeliśmy obserwując ich przygody na ekranie. ładowanie odbywa się za pomocą eleganckiej podstawki indukcyjnej, która świetnie wpasowuje się w design poszczególnych droidów.

Niestety obecnie ciężko je znaleźć na rynku, albowiem firma wyprodukowała je w ograniczonej ilości.

R2D2 w kawałkach

Na początku tego roku na polskim rynku pojawiła się ciekawa propozycja dla fanów SW. Wydawnictwo De Agostini. Co prawda pierwszy numer pojawił się w lutym, jednakże na stronie wydawcy można zamówić pełną prenumeratę. W każdym zeszycie znajdziemy elementy dzięki którym zbudujemy samodzielnie R2D2 w skali 1:2. Kopia wiernego droida ma oferować wiele opcji takich jak kontrola za pomocą aplikacji na telefon, wysuwany miecz świetlny, ruchoma kopuła oraz kamera, dzięki której możemy obserwować świat oczami R2D2.

Co miesięczny koszt będzie wynosił 139,96 zł a dopłacając 5 zł do każdej wysyłki, otrzymamy liczne gadżety w wersji premium. Przewidziano tam czapkę oraz czy kubek z motywami astromecha. Cała seria ma liczyć 100 zeszytów. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się kompletny model:

Zbuduj własne droidy!

LEGO wykreowało idealny zestaw dla młodszych adeptów Mocy, którzy przy okazji pragną poznać sekrety programowania. Dzięki elementom stworzymy aż 3 różne droidy, w tym kultowego R2D2. Każdy z nich wydaje dźwięki znane z filmów i potrafią wykonywać różne zadania. Dzięki prostej aplikacji użytkownik bez problemu zaprogramuje podstawowe funkcje swoich nowych droidów.

Klocki LEGO Star Wars – Dowódca droidów (75253) kosztuje od 650 do 800 zł w zależności od sklepu. Jednak patrząc na możliwości tego zestawu, trudno oprzeć się wrażeniu, że skuszą nie tylko młodszych fanów Gwiezdnych Wojen…

Drony ze Star Wars

Firma PROSPEL wydała specjalne drony kolekcjonerskie, które skierowane są do fanów Gwiezdnych Wojen. Drony stworzono z myślą o zabawie, nie zaś o nagrywaniu. Dlatego zamiast kamery zamontowano laser, a dzięki dedykowanej aplikacji użytkownicy mogą toczyć między sobą walki.

Obok standardowych funkcji drona otrzymujemy także kolekcjonerskie pudełko. Gablota staje podświetlaną platformą. Wystarczy podnieść górną cześć pudełka, aby platforma się podświetliła, a zintegrowane z nią głośniki uruchomiły znajomą melodie z najpopularniejszej Sagi.To nie lada gratka dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen za którą zapłacimy około 500 zł.

Droidy z Gwiezdnych Wojen

A wszystkim Fanom Gwiezdnych Wojen (w tym i mnie) tego dnia życzę:

via GIPHY

Może Cię zainteresować