„Droga do Berlina” – nowe wydarzenie w World of Tanks

„Droga do Berlina” to najnowsze wydarzenie upamiętniające 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Gracze mogą zdobyć wyjątkowe nagrody.

Droga do Berlina

W tym roku mija 75 rocznica pokonania III Rzeszy i zakończenia II Wojny Światowej w Europie, dlatego graczy pewnej gry czeka „Droga do Berlina”. World of Tanks to połączenie zręcznościowej strzelanki oraz MMO, skupiające się na walkach pancernych. Nic dziwnego, że twórcy nie mogli przymknąć oko na taką rocznicę i wysyłają graczy prosto na Berlin! Wydarzenie rozpoczęło się 4 maja i potrwa dwa tygodnie. Użytkownicy mogą oni dołączyć do jednego z 5 oddziałów:

  • Skrzydlaty grot
  • Zabójcy potworów
  • Żelazna rota
  • 1. Batalion Czołgów
  • 48. Pułk Czołgów

Każda jednostka posiada własny niepowtarzalny symbol, doładowania bojowe oraz trzy pojazdy, które będą odblokowywane stopniowo. Specjalne zdolności w postaci ostrzału moździerzowego bądź wsparcia lotniczego ułatwią walkę z przeciwnikami. kierowanymi przez komputer Jednak ci nie zamierzą łatwo odpuścić obrony stolicy Niemiec. Według zapowiedzi twórców AI ma być bezlitosna i bezwzględna.

Dodatkowo na potrzeby specjalnego wydarzenia skomponowano nowe utwory muzyczne, które przyjdzie usłyszeć w trakcie brutalnych starć w mieście. Całość podzielono na 5 różnych etapów, gdzie gracze nie tylko muszą nacierać na poszczególne punkty oporu przeciwnika, ale także bronić się przed kontratakami!

Co mogą otrzymać gracze?

Główną nagrodą za udział w wydarzeniu jest radziecki czołg ciężki IS-2. Jest to wyjątkowy pojazd premium VII poziomu, który dodatkowo posiada ekran przeciwkumulacyjny. Stalowa bestia posiada solidną wieżę, korzystnie pochyloną płytę pancerza, a także zadaje imponujące uszkodzenia alfa.

Droga do Berlina

Pod koniec II wojny światowej IS-2 był często wykorzystywany w szturmach na dobrze ufortyfikowane miasta, w tym Budapeszt i Berlin. Dodatkowo gracze, którzy ukończą 5 etapów operacji otrzymają pamiątkowy medal oraz system wentylacyjny, który zwiększa możliwości załogi. Zrujnowany Berlin, który stał się areną rozpaczliwej walki III Rzeszy trafi później na listę standardowych map.

Jesteście gotowi, aby ruszyć na Berlin?