×

Donald Trump dostał bana na Twitchu. Wszystko przez określenie wobec Meksykanów

Donald Trump zbanowany na Twitchu za materiał sprzed kilku lat. Najwyraźniej prezydent USA jeszcze bardziej znienawidzi media społecznościowe.

Donald Trump zbanowany na Twitchu

Konto Trumpa zostało zbanowane za „nienawistne zachowanie”. Było one nadawane na żywo, a Twitch twierdzi, że obrażające treści zostały teraz usunięte. Jednym z omawianych strumieni była relacja z niesławnego wiecu inauguracyjnego Trumpa. W trakcie jego trwania powiedział, że Meksyk wysyła gwałcicieli do Stanów Zjednoczonych. Twitch oznaczył także rasistowskie komentarze podczas ostatniego wiecu Trumpa w Tulsa. Jak przekazał rzecznik Twitcha:

Jak każdy inny, politycy na Twitchu muszą przestrzegać naszych Warunków świadczenia usług i Wytycznych dla społeczności. Nie robimy wyjątków od treści politycznych lub wartościowych i podejmiemy działania w związku z treściami, które nam przekazano, które naruszają nasze zasady.

Nienawistne zachowanie nie jest dozwolone na Twitchu. Zgodnie z naszymi zasadami kanał Prezydenta Trumpa został tymczasowo zawieszony w serwisie Twitch za komentarze przesyłane strumieniowo.

Zawieszenie pojawia się tydzień po tym, jak Twitch przysiągł, że będzie tłumić nękanie w społeczności po doniesieniach o napaści i molestowaniu ze strony streamerów. To znak, że Twitch może zacząć poważniej traktować moderowanie strumieni. Sam kanał Trumpa ruszył w październiku i służył jako kolejne narzędzie polityczne w trakcie kampanii.

Donald Trump zbanowany na Twitchu

Prezydent USA nie ma lekko w sieci

Donald Trump nie umie w internet albo robi wszystko, aby tak nam się wydawało. Niejednokrotnie serwisy ostrzegały go przed „nienawistnymi komentarzami”, jednak mimo to on wciąż łamał zasady, na które sam się zgodził, zakładając konto. W końcu jednak miarka się przebrała w oczach prezydenta USA i ten wypowiada wojnę mediom społecznościowym. Jednakże pomimo całej presji, Facebook postanowił zostawić wypowiedzi Trumpa w swoim serwisie. Spowodowało to sprzeciw pracowników platformy społecznościowej.

Ostantio Reddit usunął subreddit r / The_Donald. Na kanale dyskutowali zwolennicy obecnego prezydenta USA, ale także i jego przeciwnicy. Jednakże pojawiające się tam materiały uznano za nieodpowiednie i całość skasowano.

Jak sądzicie kto wygra w tej wojnie? Rząd USA czy prywatne serwisy społecznościowe?

Źródła: www.polishnews.co.uk, www.theverge.com, mobirank.pl, www.pb.pl, www.komputerswiat.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować