×

Misja SpaceX i NASA ma trzeciego pasażera! Wiemy czemu astronauci zabrali ze sobą dinozaura

Dinozaur na pokładzie Dragon SpaceX to trzeci pasażer trwającej misji załogowej. Jednakże nie znalazł się tam przez przypadek.

Dinozaur na pokładzie Dragon SpaceX

Dinozaur na pokładzie Dragon został oficjalnie ujawniony kilka godzin po sobotnim wystrzeleniu (30 maja). Pierwszy raz został zauważony zaledwie kilka sekund po tym, jak członkowie załogi NASA Bob Behnken i Doug Hurley zaczęli okrążać planetę.

Dinozaur na pokładzie Dragon

lśniący trzeci pasażer wywołał zamieszanie w mediach społecznościowych i prawdopodobnie pobił rekord jeśli chodzi o cekiny w kosmosie. Jak powiedział Behnken, zwracając się do zgłoszonych obserwacji niebiesko-różowego stworzenia na statku:

Kiedy weszliśmy na pokład, skończyliśmy z jednym pasażerem na gapę w naszym pojeździe. Nie tylko Doug i ja dokonaliśmy startu tutaj. Mamy na pokładzie Apatozaura.

Po co im ten dinozaur?

Trumor to uroczy pluszowy Apatozaur. Te dinozaury występowały na ziemi 150 milionów lat temu i zaliczają się do zauropodów. Były to masywne zwierzęta, ważące nawet 25 ton i osiągające 20 metrów długości. Produkowana przez firmę Ty i jest jedną z pierwszych lalek wprowadzonych w 2018 roku w ramach linii Flippables. Pokryty jest setkami małych, dwukolorowych cekinów. Na jednej stronie jest kolor jasnoniebieski, a na drugiej błyszczący odcień różu. Wybór nie był jednak przypadkowy. Jak mówi Behnken zaangażowali odpowiednich specjalistów:

Oboje mamy dwóch chłopców bardzo zainteresowanych dinozaurami. Zebraliśmy wszystkie dinozaury między naszymi dwoma domami, a„ Trumor” uzyskał największą aprobatę naszych chłopców, aby wspólnie z nami udać się w kosmos.

Zabieranie w kosmos zabawki to wieloletnia tradycja w NASA. Dodatkowo służą one jako wskaźnik 0G, gdy kapsuła weszła na orbitę okołoziemską.

Dinozaur na pokładzie Dragon
Źródła: www.space.com, tech.wp.pl, www.komputerswiat.pl

Może Cię zainteresować