×

Oglądanie za darmo, bez zakładania konta. Nowa nietypowa kampania marketingowa Netflixa

Na hasło „Darmowy Netflix” wielu z nas pomyśli zapewne o osobach, które korzystają z naszego konta, ale za nie nie płacą. Jednakże tutaj mowa o akcji marketingowej.

Darmowy Netflix czyli nowy sposób na promocję platformy

Warto na początku zaznaczyć, że darmowy Netflix jest dostępny wyłącznie dla użytkowników komputerów. Możemy go włączyć za pomocą witryny netflix.com/pl/watch-free. Ukaże nam się strona, na której nie trzeba zakładać konta, aby móc obejrzeć produkcje dostępne na tej amerykańskiej platformie.

Darmowy Netflix

Jednakże jest pewien haczyk — ilość dostępnych filmów oraz seriali jest mocno ograniczona i wyłącznie poglądowa. Jeśli liczyliście, że będzie można zrezygnować z subskrypcji to cóż… nie w tym przypadku. Cała akcja ma wymiar marketingowy i służy do przekonania osób, które z Netflixem nie miały jeszcze kontaktu (to chyba dość wąska grupa odbiorców).

Co dostaniemy za darmo?

Obecnie na wspomnianej witrynie możemy obejrzeć pierwsze odcinki, Szkoła dla Elity, Stranger Things, Jak nas widzą, Miłość jest ślepa, Dzieciak rządzi znowu w grze oraz Grace i Frankie. Z biblioteki filmowej czekają na nas: Dwóch papieży, Nie otwieraj oczu, Zabójczy rejs oraz Nasza planeta.

Darmowy Netflix

Nie mamy dostępu do zmian ustawień wyświetlanego obrazu, ale można zaryzykować stwierdzenie, że wideo wyświetla się w jakości 720p. W kwestii dźwięku jest możliwość wyboru pomiędzy lektorem, dubbingiem a napisami dostępnymi także w języku polskim.

Jeśli nie korzystacie z platformy, to dobra sposobność, aby się z nią zapoznać.

Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować