Corsair iCUE Nexus to zewnętrzny kontroler z ekranem dotykowym do komputera

Corsair iCUE Nexus to ciekawa propozycja dla fanów komputerowych gadżetów. Urządzenie umożliwia kontrolowanie wielu aspektów pracy komputera.

Corsair iCUE Nexus

Corsair wprowadza do sprzedaży wszechstronny kontroler w formie ekranu dotykowego – iCUE NEXUS. Premierowy produkt kalifornijskiego producenta umożliwia jednoczesne zaprogramowanie ponad 200 ekranów oferujących do sześciu wirtualnych przycisków. Każdy zestaw można szybko i dowolnie zmieniać dzięki intuicyjnemu interfesjowi, który pozwala „przewijać” ekran w lewo i prawo.

Corsair iCUE Nexus

Dodatkowo, użytkownik może programować wygląd każdego przycisku korzystając z niemalże dowolnych elementów graficznych. Dzięki swoim funkcjom, sprzęt oferuje wygodny dostęp do wszechstronnych opcji oprogramowania producenta.

Dodatkowy ekran przy komputerze

działa jako interaktywny wyświetlacz HUD do komputera, który wykorzystuje wszechstronne możliwości oprogramowania Corsair iCUE. Nowość od Korsarzy umożliwia monitorowanie parametrów działania komputera przy użyciu danych udostępnianych w czasie rzeczywistym z procesora, karty graficznej czy chłodzenia wodnego. Użytkownik może na bieżąco obserwować poziom obciążenia systemu, temperatury, częstotliwości, szybkości wentylatorów itp. oraz zmieniać ustawienia lub profile.

Corsair iCUE Nexus

Wszystkie działania programowane w iCUE można zamapować do jednego z przycisków wirtualnych ekranu iCUE Nexus. Dzięki temu jednym dotknięciem można wykonać wiele poleceń – na przykład uruchomić grę czy skomplikowane makra już w trakcie rozgrywki. Po dołączeniu do kompatybilnych klawiatur, takich jak CORSAIR K70 RGB MK.2 czy K95 RGB PLATINUM XT, albo po podłączeniu bezpośrednio do portu USB w komputerze. Wszystko znajduje się na pod ręką użytkownika.

Pełnie możliwości razem z innymi urządzeniami

Możliwości iCUE Nexus wzrastają wraz z liczbą urządzeń kompatybilnych z oprogramowaniem producenta. Bezpośrednio z ekranu dotykowego można dostosowywać ustawienia urządzeń peryferyjnych. Umożliwia to m.in. zmieniać czułości myszy, przełączać pomiędzy profilami zestawu słuchawkowego czy wybierać opcję podświetlenia RGB klawiatury. Wszystkie te czynności można wykonać kilkoma prostymi przeciągnięciami i stuknięciami na ekranie LCD. Oprogramowanie działa w tle, więc nie trzeba otwierać oprogramowania klienckiego.

Kontroler kalifornijskiego producenta umożliwia dodatkową, wysoce zaawansowaną personalizację każdego sprzętu. iCUE Nexus pozwala wyświetlać jako grafikę przycisków wirtualnych różne wybrane przez użytkownika elementy, takie jak GIF-y i zdjęcia, co przy okazji zwiększa zalety estetyczne zestawu. Posiadacze urządzenia mogą także pobierać gotowe i udostępnione ekrany ze specjalnymi elementami wizualnymi i niestandardowymi działaniami do pewnych gier, takich jak Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.

Do Polski kontroler trafi do najpopularniejszych sklepów ze sprzętem komputerowym do połowy sierpnia. Sugerowana cena to 439 złotych.