×

Co wiemy o Xbox Series X? Lepsza specyfikacja od konkurencji, pokazano wygląd konsoli

Microsoft nie ustaje w walce o rynek konsolowy, choć Sony oraz Nintendo mocno mu w tym przeszkadzają. Co wiemy o Xbox Series X? Póki co wygrywa on jeśli chodzi o konfigurację.

Co wiemy o Xbox Series X?

Konfiguracja sprzętowa sprzętu od Microsoftu prezentuje się dużo lepiej niż w przypadku konkurencji w postaci PlayStation 5. Jednakże konsola od Sony ma rzekomo blokować spoilery i nie ujawniono jeszcze wszystkich jej sekretów. Xbox Series X będzie napędzany przez procesor Zen 2 z 8 rdzeniami po 3.8 GHz, na pokładzie znajdzie się 1 TB dysk SSD. System będzie pochłaniał ok. 2,5 GB pamięci RAM z 16 GB, które znajdą się w XBOX-ie. Są to mocniejsze komponenty niż te, które wykorzystano przy projektowaniu PS5.

Rewolucja w świecie gier wideo?

Twórcy najnowszej konsoli od Microsoft mają spore ambicje. Jak chwali się dyrektor biznesowy działo gamingowego firmy Microsoft, Phil Spencer na Twitterze, że nowy produkt będzie rewolucją na miarę przejścia z 2D na 3D. Wszystko za sprawą innowacji technologicznych jakie znalazły się wewnątrz urządzenia:

RT na konsoli będzie świetny. Jestem bardzo skupiony na pracy, którą wykonujemy wokół Dynamic Latency Input (DLI). Moim zdaniem odczucia związane z grami nadchodzącej generacji zmienią się tak samo drastycznie, jak od przejścia z 2D do 3D, dzięki ulepszonemu CPU, DLI, przepustowości pamięci i SSD.

Spencer zachwala także nową usługę czyli projekt xCloud. Według jego słów ma być to usługa, która zapewni graczom dostęp do wiadomości, osiągnięć gdy będą się znajdować poza domem. Pochwalił się także, że dzięki tej usłudze będzie istniała możliwość odpalenia swoich ulubionych gier poza domem. Jednak nie wiadomo na jakiej zasadzie miałoby się to opierać.

Czy Xbox Series X otrzyma exslusivy?

Na początku tego roku szef Xbox Game Studios, Matt Booty przyznał w wywiadzie, że nie planują exslusivów na swoją konsolę. Serwis MCV zapytaj o te kwestie i Booty jednoznacznie stwierdził, że nie planują takiej polityki. Zależy im, aby gracze którzy teraz nabędą Xboxa One mogli się cieszyć najnowszymi tytułami jeszcze przez jakiś czas. Eksluzywne tytuły pojawią się dopiero w 2022 roku.

Którą z konsol planujecie zakupić?

Może Cię zainteresować