Reklama

Sid Meier’s Civilization VI z przepustką sezonową New Frontier Pass

Civilization VI z przepustką sezonową? Firaxis Studios zaskoczyło fanów cywilizacji. Po ponad 4 latach od premiery gra otrzyma przepustkę sezonową.

Sid Meier’s Civilization VI z przepustką sezonową

Gra zadebiutowała na rynku w październiku 2016 a teraz Sid Meier’s Civilization VI pojawia się z przepustką sezonową. Od samego początku gra zbierała doskonałe oceny, zdobywając też przy tym wiele nagród, m.in. statuetkę najlepszej produkcji w prestiżowym plebiscycie The Game Awards 2016. Jednakże wśród fanów zapanował rozłam, albowiem wielu nie spodobał się kierunek jaki obrała seria. Dzisiaj piąta i szósta odsłona serii wciąż znajduje się w czołówkach w statystykach Steam jeśli chodzi o liczbę graczy.

Reklama

Przez cały ten czas tytuł był rozwijany przez deweloperów i wciąż otrzymywał nowe zawartości. W międzyczasie wydano także dwa duże dodatki – Gathering Storm i Rise and Fall. Tymczasem pojawia się nowa zapowiedź. Zgodnie z obietnicą studia Firaxis Games już niedługo gracze otrzymują przepustkę sezonową New Frontier Pass, a co za tym idzie, aż 6 pakietów rozszerzeń.

Civilization VI z przepustką sezonową

Pierwsze DLC jeszcze w maju

Civilization VI – New Frontier Pass będzie dostępny za 39,99 euro na Xbox One, PS4, Nintendo Switch, Windows PC, Mac i Linux. Każdy indywidualny pakiet DLC będzie również dostępny do kupienia osobno. Pierwszy dodatek będzie dostępny już od 21 maja. DLC Majowie i Kolumbia doda do gry wspomniane cywilizacje wraz z nowymi liderami. Gracze otrzymają również:

  • 2 nowe cywilizacje (Majowe i Kolumbia) i dwóch nowych liderów,
  • Nowy tryb rozgrywki: Apokalipsa,
  • Nowe państwa-miasta oraz nowe surowce i cuda świata.
Civilization VI z przepustką sezonową

Ponadto za zakup przepustki gracze otrzymają (po premierze drugiego DLC) specjalny bonus w postaci dwóch pakietów postaci skupiających się wokół Teodora Roosevelta i Katarzyny Medycejskiej, które odmienią wygląd, jak i cechy tych przywódców.

Reklama

Twórcy obiecują również, że zapewnią bezpłatne aktualizacje między pakietami DLC, które zawierają nowe mapy, scenariusze, aktualizacje balansu rozgrywki i inne poprawki. Ta zawartość będzie dostępna dla każdego posiadacza podstawowej wersji gry. To spora zmiana w podejściu do serii, wcześniej twórcy skupiali się głównie na dużych dodatkach.

Poniżej znajduje się materiał wideo, w którym deweloperzy opowiadają o przepustce sezonowej:

Reklama