Reklama

Niektórzy użytkownicy mogą włączyć ciemny motyw na Instagramie. Oto, jak go zmienić

Tryb nocy na Instagramie w końcu został oficjalnie potwierdzony. Ciemny motyw na Instagramie nie tylko jest kwestią estetyczną, ale również pomoże oszczędzać baterię.

Reklama

Ciemny motyw na Instagramie

W poniedziałek wieczorem Adam Mosseri ogłosił, że użytkownicy iOS 13 i Androida 10 mogą korzystać z trybu nocnego na Instagramie. Typowo biały interfejs został odwrócony – teraz możemy przeglądać platformę z czarnym tłem i białą czcionką.

Ciemny motyw na Instagramie reaguje także na ustawienia użytkownika. Jeśli tryb nocny został włączony na jednym urządzeniu, aktualizacja aplikacji na innych sprawi, że tam również pojawi się nowy wygląd.

ciemny motyw na instagramie

Tryb nocny jeszcze nie dla wszystkich

Tryb może być włączany i wyłączany, więc jeśli komuś nie spodoba się nowa szata graficzna, bez problemu może wrócić do poprzednich ustawień. Funkcja ma jednak kilka korzyści. Nie tylko jest przyjaźniejsza dla oczu, ale zużywa mniej energii przez wyświetlacz urządzenia.

Reklama

Póki co z ciemnego motywu mogą korzystać jedynie użytkownicy iOS 13, Androida 10 oraz wybranych Samsungów z Androidem Pie. Należy ściągnąć aplikację w wersji beta i włączyć tryb nocny w ustawieniach.

Choć nowa kolorystyka jest dopiero w wersji testowej, wielce prawdopodobne, że wkrótce pojawi się dla wszystkich użytkowników Instagrama ze starszymi wersjami systemu operacyjnego.

Reklama
Tagi: