CDP oficjalnie zlikwidowane. Sąd ogłosił upadłość legendarnego polskiego dystrybutora gier
CDP oficjalnie zlikwidowane. W połowie kwietnia najstarszy polski dystrybutor gier wideo złożył wniosek o upadłość. Sąd rejonowy w Warszawie przypieczętował właśnie los legendarnej firmy.
Legendarny polski dystrybutor
CDP oficjalnie zlikwidowane zgodnie z wczorajszą decyzją sądu. Na początku przypominamy, że chodzi wyłącznie o polskiego dystrybutora gier wideo CDP sp. z o.o. Polski weteran oddzielił się od grupy CD Projekt (polskie studio odpowiedzialne za gry z serii Wiedźmin czy Cyberpunk 2077) w 2014 roku i od tamtej pory był już niezależną spółką. Nie ma on też już nic wspólnego ze sklepem CDP.pl , wykupionego w 2017 roku przez Merlin Commerce za 3 mln zł.
W styczniu tego roku pojawiła się informacja, że firma zwolniła większość swoich pracowników. Wiadomość wypłynęła po tym, jak ogłoszono wieści o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077. CDP miało zająć się dystrybucją wydania kolekcjonerskiego tytułu i przygotowało już nawet mnóstwo materiałów promocyjnych (plakaty, gadżety, itd.) jednak wszystkie ze starą datą premiery. To miało mocno nadszarpnąć budżet polskiego dystrybutora.

Jednak z oficjalnego oświadczenia wydanego przez zarząd CDP dowiedzieliśmy się, że te dwie sprawy nie miały ze sobą nic wspólnego. Ostatecznie wydaniem najnowszej gry RED-ów zajmuje się Cenega. O tym, że CDP znika z rynku dowiedzieliśmy się pod koniec kwietnia.
21 maja 2020 roku Sąd Rejonowy w Warszawie oficjalnie ogłosił zakończenie działalności CDP:
Decyzja sądu oznacza rozpoczęcie procesu likwidacji spółki. Syndyk dokona sprzedaży jej majątku, a uzyskane pieniądze rozdzieli między wierzycieli. Na sędziego komisarza wyznaczono Piotr Bartosiewicz, na jego zastępcę Jarosław Zarębski, a na syndyka Krystian Tkacz. CDP powstało w 1994 z inicjatywy Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego. Od początku działalności firma zlokalizowała przeszło 200 gier komputerowych.