×

Canal+ debiutuje w internecie! Jednakże czy ma szansę z konkurencją?

Canal+ debiutuje w internecie ku uciesze jego stałych widzów. Jednakże czy jego oferta i ceny przekonają klientów do wykupienia abonamentu?

Canal+ debiutuje w internecie

Po wielu latach stało się — Canal+ porzuca przywiązanie do telewizji kablowej i otwiera się na internautów. Co prawda był od już wcześniej dostępny w sieci za sprawą platformy nc+Go, jednakże był przeznaczony tylko i wyłącznie dla obecnych klientów, którzy podpisali odpowiednią umowę.

Canal+ debiutuje w internecie

Na co pozwala nowa usługa? Można bez problemu zatrzymać materiały live i przewinąć je do początku dzięki funkcjom takim jak Timeshift oraz Start-Over. Dodatkowo można sprawdzić co było emitowano na kanale w ostatnich 8 godzinach i cofnąć się do wybranej audycji. Backward EPG działa do 14 dni wstecz.

Z Canal+ można skorzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, aplikację w telewizorze z systemem Android TV oraz przez Apple TV. Z aplikacji bez problemu skorzystamy na dówch urządzeniach jednocześnie. Spiera także wybór napisów oraz języka, a indywidualne profile każdego z użytkowników mają pojawić się w przyszłości serwisu.

Ciekawa oferta dla fanów sportu

Ogromną zaletą Canal+ jest możliwość oglądania 4 kanałów równocześnie. To idealne rozwiązanie dla wszelkich fanatyków sportowych, którzy teraz bezproblemowo mogą oglądać kilka meczów równocześnie. Fani piłki nożnej będą zadowoleni, albowiem w pakiecie znajdziemy prawie wszystkie najważniejsze ligi.

Canal+ debiutuje w internecie 1

Jedynie brakuje Ligi Mistrzów i Ligi Europy, gdyż prawa do obu posiada telewizja Polsat. Expert-mode to specjalna opcja, która ma się pojawić w przyszłości. Ma on na bieżąco ukazywać bieżące statystyki czy ujęcia z dodatkowych kamer w trakcie rozgrywek sportowych. Obok tego obejrzymy transmisje z żużla,

Ceny zaskakują…

Canal+ debiutuje bardzo późno w sieci, co może odbić się negatywnie na ilość potencjalnych odbiorców. Na niekorzyść działają także ceny oraz fakt, że konkurencyjne serwisy mają już stałą bazę klientów, którzy niechętnie zmienią swój abonament. Canal+ został podzielony na kilka różnych pakietów. Prezentują się one następująco:

  • FREE – pakiet darmowy, który udostępnia treści z kanałów tematycznych CANAL+, mocno ograniczony;
  • FILM (50 zł/miesiąc) – filmy i seriale od CANAL+, HBO, Ale Kino czy Filmbox;
  • SPORT (50 zł) spor z kanałów CANAL+ SPORT, Eleven Sports i Sportklub HD;
  • FUN&INFO (25 zł) –  dokumenty, kanały informacyjne oraz programy lifestylowe;
  • KIDS (10 zł) – wszelkie animacje i bajki dla najmłodszych.
Canal+ debiutuje w internecie

Oznacza to, że pełen pakiet będzie kosztował nas aż 135 zł. W porównaniu do Netflixa oraz HBO Go różnica jest ogromna. Dodatkowo osoby, które będą chciały w przyszłości oglądać programy w jakości 4K, będą musiały dopłacić kolejne 10 zł miesięcznie.

Czy taka oferta was przekonuje?

Źródła: gadzetomania.pl, www.spidersweb.pl

Może Cię zainteresować