Reklama

Bosch Help Connect wezwie automatycznie karetkę, gdy będziesz miał wypadek na motocyklu

Bosch Help Connect to innowacyjny system ostrzegania. W momencie wypadku motocyklisty, wzywa on niezbędną pomoc automatycznie.

Bosch Help Connect to nowa technologia

Bosch Help Connect posiada system ma „inteligentny algorytm awarii”. Przymocowano go do zespołu czujnika bezwładnościowego motocykla. System wraz z systemem Bosch Motorcycle Stability Control (MSC) mierzy przyspieszenie i prędkość kątową sto razy na sekundę. 

Reklama
Bosch Help Connect

System zbudowano w celu wykrywania nagłych zmian położenia kątowego i prędkości. Pomoże w potwierdzeniu wypadku i wysłanie połączenia alarmowego za pośrednictwem aplikacji na smartfony Bosch Vivatar.

Bosch Help Connect

Aplikacja wysyła dokładną lokalizację GPS kierowcy i miejsce wypadku do centrum serwisowego Bosch, które wysyła jednostkę alarmową. Motocykliści mogą również podawać w aplikacji szczegółowe informacje o swojej historii medycznej lub dane osoby do kontaktu w nagłych wypadkach. Dostęp do pozycji poszkodowanego kierowcy i dokumentacji medycznej pozwala zaoszczędzić czas krytyczny w reakcji na wypadek awarii.

System potrafi rozróżnić prawdziwy wypadek od zwyczajnego przewrócenia podczas parkowania. Najlepsze jest to, że nie wymaga osobnego systemu. Można go łatwo przymocować do czujników bezwładnościowych motocykla. System łączy się z aplikacją Bosch przez Bluetooth. Pretekstem do stworzenia systemu był współczynnik śmiertelności w przypadku wypadku motocyklistów. Giną oni do 20 razy częściej niż kierowcy samochodów.

Reklama

Obecnie trwają testy nowego systemu na terenie Niemiec. Producent jednakże myśli o rozszerzeniu testów na kolejne kraje.

Reklama