Reklama

„Banners of Ruin” to przepięknie wyglądająca karcianka, która właśnie trafiła na Steam

Banners of Ruin to produkcja niezwykła od strony wizualnej. Antromoficzne zwięrzęta, które widzimy na ekranie są ręcznie rysowane.

Banners of Ruin właśnie trafiło na Steam

Historia Banners of Ruin opowiada o zabójczej walce o tron pomiędzy rodem Czarnostopych, który czasy świetności ma dawno za sobą, a rodem Ender, niszczącym wszystko na swojej drodze. Niektórzy bohaterowie zginą w trakcie, ale zawsze znajdą się inni, którzy będą nieść pochodnię Czarnostopych!

Reklama
Banners of Ruin

Całą rozgrywkę zaprojektowano z myślą o wysokiej grywalności; każda tura nagradzana jest żetonami, które odblokowują nowe karty i pasywne umiejętności dostępne w kolejnych rundach, niczym w roguelike’u.

Twórcy wskazują kluczowe elementy gry:

  • Zbuduj swoją talię, grabiąc, kupując i odblokowując niezliczoną liczbę kart,
  • W trakcie jednej rozgrywki zbuduj drużynę do 6 postaci, wybierając jedną z 6 ras z unikalnymi pulami kart i umiejętnościami pasywnymi,
  • Walcz z coraz bardziej wymagającymi wrogami dysponującymi ciekawą SI,
  • Poruszaj się po ulicach w dynamicznej kampanii napędzanej kartami,
  • Podejmuj decyzje: ujawniaj i angażuj się w różne spotkania, które mogą mieć pozytywne i negatywne skutki,
  • Oszałamiające, ręcznie rysowane wizualizacje.
Banners of Ruin

Twórcy są zapaleńcami gatunku

Montebearo to brytyjskie niezależne studio składające się wyłącznie z 3 osób. Są to Alec (artysta), Callum (creative developer i environment artist) oraz sound designer i kompozytor Dan Farley. Banners of Ruin to ich pierwsza komercyjna gra. Jak sami przyznają są wielkimi fanami gatunku:

Jesteśmy wielkimi fanami gier deckbuildingowych, dlatego chcieliśmy dorzucić swoje pięć groszy do tego gatunku. Klimat i historia w grze są całkiem drobiazgowe i odrobinę mroczne, ale też odpowiednio zrównoważone dzięki obecności bohaterów – antropomorficznych zwierząt.

Pod względem rozgrywki, chcieliśmy jeszcze bardziej podkreślić nietypowość naszej gry, właśnie dlatego sześcioosobowa drużyna może składać się z różnych stworzeń, od Bobrów, przez Niedźwiedzie i Wilki, na Łasicach kończąc. Umiejętności wszystkich zwierząt, połączone z karcianym systemem dają naprawdę niepowtarzalne doświadczenie, które wciąga na dobre.

Callum Tweedie-Walker – developer & environment artist, Montebearo

Gra trafiła właśnie do wczesnego dostępu na Steam.

Reklama