Reklama

Baldur’s Gate III zostanie zaprezentowane w czerwcu

Baldur’s Gate III zobaczymy już w tym miesiącu! Oprócz tego zobaczymy zamiast pojedynczych pokazów na E3 otrzymamy kilkadziesiąt pomniejszych wydarzeń.

Czym jest Baldur’s Gate?

Pierwsza odsłona gry zadebiutowała w 1998 roku i została ciepło przyjęta przez graczy. Dlatego zdecydowano się wydać kontynuację, która na rynek trafiła w 2000 roku. Ta część również okazała się hitem. Dlatego fani z niecierpliwością wyczekiwali wzmianki o Baldur’s Gate III, co było tylko dla nich kwestią czasu. To to jednak musieli czekać aż dwie dekady. Jednakże w końcu się doczekali!

Reklama

20 lat później… Baldur’s Gate III

Dopiero w tym roku gracze otrzymają trzecią odsłonę Baldur’s Gate, ale jedynie we wczesnym dostępie. Pracuje nad nią studio Larian Studios, odpowiedzialne za świetne gry RPG z serii Divinity: Original Sin. Graczy przede wszystkim urzeka w nim klasyczne, a nawet można napisać staroświeckie podejście do tego gatunku.

Baldur’s Gate III

Deweloperzy obiecują, że to samo będzie czekać na nas w najnowszej odsłonie Baldur’s Gate. Potwierdzono turowy system walki, różne opcje dialogowe, czy nawet rozbudowany kreator postaci. Natomiast sama fabuła będzie się rozgrywać 100 lat po wydarzeniach z Tronu Baala i skupi się na Łupieżcach Umysłu.

Czerwiec pełen informacji

Larian Studios na Twitterze zapowiedział nowe materiały z Baldur’s Gate III. Prawdopodobnie miały zostać one zaprezentowane na tegorocznym E3. Co prawda, twórcy nie zdradzili, co konkretnie pokażą, ale prawdopodobnie możemy liczyć na trailer albo też gameplay. 

Reklama

Pokaz odbędzie się w sobotę 6 czerwca. Relację będzie można oglądać na Twitchu oraz Steamie. Warto wspomnieć, że to nie jedyna nostalgiczna produkcja. Ostatnio Ubisoft zapowiedział Anno: History Collection. Legendarna seria doczeka się odświeżenia.

Na ten moment wiadomo jedynie, że gra zadebiutuje jeszcze w 2020 roku, ale na razie tylko w formie wczesnego dostępu – może podczas pokazu zostanie podany konkretny termin. Data pełnoprawnej premiery wciąż pozostaje tajemnicą.

Baldur’s Gate III

Reklama