×

Baldur’s Gate III zostanie zaprezentowane w czerwcu

Baldur’s Gate III zobaczymy już w tym miesiącu! Oprócz tego zobaczymy zamiast pojedynczych pokazów na E3 otrzymamy kilkadziesiąt pomniejszych wydarzeń.

Czym jest Baldur’s Gate?

Pierwsza odsłona gry zadebiutowała w 1998 roku i została ciepło przyjęta przez graczy. Dlatego zdecydowano się wydać kontynuację, która na rynek trafiła w 2000 roku. Ta część również okazała się hitem. Dlatego fani z niecierpliwością wyczekiwali wzmianki o Baldur’s Gate III, co było tylko dla nich kwestią czasu. To to jednak musieli czekać aż dwie dekady. Jednakże w końcu się doczekali!

20 lat później… Baldur’s Gate III

Dopiero w tym roku gracze otrzymają trzecią odsłonę Baldur’s Gate, ale jedynie we wczesnym dostępie. Pracuje nad nią studio Larian Studios, odpowiedzialne za świetne gry RPG z serii Divinity: Original Sin. Graczy przede wszystkim urzeka w nim klasyczne, a nawet można napisać staroświeckie podejście do tego gatunku.

Baldur’s Gate III

Deweloperzy obiecują, że to samo będzie czekać na nas w najnowszej odsłonie Baldur’s Gate. Potwierdzono turowy system walki, różne opcje dialogowe, czy nawet rozbudowany kreator postaci. Natomiast sama fabuła będzie się rozgrywać 100 lat po wydarzeniach z Tronu Baala i skupi się na Łupieżcach Umysłu.

Czerwiec pełen informacji

Larian Studios na Twitterze zapowiedział nowe materiały z Baldur’s Gate III. Prawdopodobnie miały zostać one zaprezentowane na tegorocznym E3. Co prawda, twórcy nie zdradzili, co konkretnie pokażą, ale prawdopodobnie możemy liczyć na trailer albo też gameplay. 

Pokaz odbędzie się w sobotę 6 czerwca. Relację będzie można oglądać na Twitchu oraz Steamie. Warto wspomnieć, że to nie jedyna nostalgiczna produkcja. Ostatnio Ubisoft zapowiedział Anno: History Collection. Legendarna seria doczeka się odświeżenia.

https://twitter.com/larianstudios/status/1266427963278589953

Na ten moment wiadomo jedynie, że gra zadebiutuje jeszcze w 2020 roku, ale na razie tylko w formie wczesnego dostępu – może podczas pokazu zostanie podany konkretny termin. Data pełnoprawnej premiery wciąż pozostaje tajemnicą.

Baldur’s Gate III

Źródła: www.cdaction.pl, www.gram.pl, gamingsociety.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować