Reklama

“Baldur’s Gate 3” nie trafi do wczesnego dostępu w sierpniu. Twórcy obiecują rekompensatę

Baldur’s Gate 3 we wczesnej wersji nie zadebiutuje w sierpniu. Larian Studios obiecuje jednak przedstawić więcej szczegółów na temat samej gry, które poznamy już niedługo.

Baldur’s Gate 3

Najnowsza propozycja od Larian Studios to bez wątpienia jednej z najbardziej wyczekiwanych cRPG-ów ostatnich lat. Mowa oczywiście o Baldur’s Gate 3. Deweloperzy pokazali już ponad półtorej godziny materiału z rozgrywki, które wywołało niemało emocji wśród fanów. 

Reklama

Premiera we wczesnym dostępie opóźniona

Fani tytułu będą musieli jednak nieco dłużej poczekać, aż sami zasiądą przed monitory. Studio Larian w oficjalnym komunikacie na kanałach społecznościowych poinformowało, że planowana na sierpień premiera gry w programie wczesnego dostępu na Steamie została przesunięta na jeszcze bliżej nieokreślony termin.

Baldur's Gate 3

Nowa data premiery ma zostanie ogłoszona 18 sierpnia podczas specjalnego streamu w serwisach Twitch i YouTube. Transmisja rozpocznie się o godz. 19:00 czasu polskiego. Fani poznają wówczas również garść nowych informacji na temat gry.

To jednak nie wszystko. Dyrektor pionu wydawniczego Larian Studios, Michael Douse postanowił przestrzec fanów przed składaniem zamówień przedpremierowych. W obszernym poście opublikowanym na Twitterze deweloper podkreśla, że firma nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów w kwestii fizycznej dystrybucji gry. Nie mogą więc dać gwarancji, że zamawiający otrzymają przygotowany produkt.

Reklama

Jak widać na kontynuację tego świetnego cRPG jeszcze poczekamy. Na szczęście warto czekać, bo studio Larian Studios ma już spore doświadczenie w tym gatunku.

Baldur's Gate 3
Reklama