Facebook pozwala na stworzenie własnego awatara. Jak to zrobić?

Awatar na Facebooku jest ciekawą opcją do wyrażania emocji oraz opinii. Wirtualne wizerunki w dużej mierze bazują na Snapchatowym Bitmoji.

Nowa funkcja na Facebooku

Awatar na Facebooku pojawił się w tym roku i początkowo był ograniczony do kilku krajów. Obecnie jest on szeroko dostępny, także w Polsce. Podobnie jak w przypadku Bitmoji na Snapchacie, funkcja ta pozwala użytkownikom Facebooka na stworzenie własnego awatara z kreskówek. Mogą używać awatara w komentarzach, relacjach na Facebooku i komunikatorze.

Tak wiele naszych interakcji w dzisiejszych czasach odbywa się online, dlatego ważniejsza niż kiedykolwiek jest możliwość osobistego wyrażania siebie na Facebooku. Przy tak wielu emocjach i wyrażeniach do wyboru, awatary pozwalają na bardziej autentyczne reagowanie i angażowanie się w relacje z rodziną i przyjaciółmi w całej aplikacji.

Stwierdziła w poście Fidji Simo, szef aplikacji Facebooka

Today, we’re celebrating the launch of avatars in the US! So much of our interactions these days are taking place…

Opublikowany przez Fidji Simo Środa, 13 maja 2020

Awatar na Facebooku — jak go stworzyć?

Krok 1: Otwórz aplikację Facebook na telefonie z systemem iOS lub Android. Następnie kliknij trzy poziome linii w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2: Przewiń w dół i kliknij „Zobacz więcej”. Następnie kliknij „avatary”

Awatar na Facebooku

Krok 3: Wybierz „Dalej”, a następnie „Rozpocznij”. W pierwszej kolejności wybierz kolor skóry swej wirtualnej wersji ciebie.

Awatar na Facebooku

Krok 4: Teraz przejrzyj każdą sekcję fryzury, koloru włosów, kształtu twarzy, kształtu i koloru oczu, makijażu, brwi, kształtu nosa, zarostu, kształtu ciała, stroju itp. I dostosuj swojego awatara do swoich upodobań. Jest nawet sekcja dla linii twarzy i cery!

Krok 5: Gdy już wirtualna wersja twojej persony będzie gotowa wybierz „Gotowe”. Gratulacje! Właśnie stworzyłeś siebie na nowo! 😉

Jak korzystać z awatara?

Nasza wirtualna kopia ma wiele zastosowań na portalu. Obok możliwości komentowania z jej pomocą, możemy także tworzyć relacje czy dodawać go do zdjęć. Aby użyć go w trakcie komentowania postów, należy wcisnąć ikonę buźki obok ikony gif, a następnie dotknij ikony awatara u dołu ekranu:

Awatar na Facebooku

Podzielcie się swoimi awatarami w komentarzach 🙂