Reklama

Skopiuj i wklej elementy prawdziwego świata za pomocą telefonu. Aplikacja wykorzystuje możliwości AR

Aplikacja AR Cut & Paste będzie zbawieniem dla wielu grafików! W łatwy sposób pozwala skanować obiekty rzeczywiste i przenosić je na ekrany komputerów.

AR Cut & Paste

Jak pokazuje demo technologiczne dewelopera Cyryla Diagne AR Cut & Paste może być idealnym narzędziem do szybkiego pobierania wizualizacji z prawdziwego świata i wklejania ich do dokumentów cyfrowych. Kierujemy nasz telefon na to co chcemy skopiować, a później w ekran na który ma trafić zeskanowany obiekt. Przy okazji nie trzeba już zajmować się żadną, najmniejszą edycją!

Reklama

Jest to obecnie tylko prototyp badawczy, ale sądząc po odpowiedziach na wideo Diagne, wygląda na to, że kilka firm już pracuje nad podobnym oprogramowaniem. Prawdopodobne jest, że już wkrótce takie możliwości będą dostępne dla większości dzisiejszych smartfonów.

Jak wyjaśnia Diagne w wątku na Twitterze, jego demo AR Cut & Paste zawiera dwa samo-uczące się algorytmy. Jeden składnik oddziela obiekt pierwszego planu od tła za pomocą uczenia maszynowego. Drugi z kolei wykrywa, gdzie telefon wskazuje na ekranie komputera. Diagne twierdzi, że skopiowanie obiektu zajmuje około 2,5 sekundy, a wklejenie go cztery sekundy, ale można to łatwo przyspieszyć. Umieścił on nawet swój kod na portalu GitHub dla każdego, kto uważa, że ​​chce go poprawić samodzielnie.

Prędzej czy później jedna z firm opatentuje taką aplikację i będzie to przydatne narzędzie nie tylko dla grafików. Skorzystalibyście z niej?

AR Cut & Paste
Reklama