×

Apple znalazł rozwiązanie na grupowe selfie w dobie pandemii. Nie trzeba być obok siebie!

Apple patentuje syntetyczne selfie i najwyraźniej tym razem planuje pomysł wprowadzić w życie. Obecna pandemia zmieniła pogląd na ten projekt.

Apple patentuje syntetyczne selfie

Apple patentuje syntetyczne selfie, albowiem chce ułatwić robienie selfie z przyjaciółmi i rodziną, nawet jeśli nie jesteś fizycznie razem przed kamerą. Niedawno opublikowany patent Apple wyszczególnia system, w którym iPhone byłby w stanie ułożyć pojedyncze selfie z wielu urządzeń w jeden obraz, tworząc zasadniczo „syntetyczne selfie grupowe”. Blog Patently Apple jako pierwszy raz odkrył patent, a potwierdzenie przyjęcia go do urzędu firma otrzymała od USPTO (Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych) już w 2018 roku. Taki system działałby w przypadku zdjęć, nagrań oraz filmów na żywo, zgodnie ze złożonym dokumentem.

Apple patentuje syntetyczne selfie

Dzięki tej funkcji iPhone mógłby automatycznie utworzyć zdjęcie grupowe, jednocześnie umożliwiając uczestnikom ustawienie pozycji osób na zdjęciu. Na podstawie zdjęć wygląda na to, że użytkownik uruchomi grupowe selfie, dotykając przycisku w oprogramowaniu aparatu iPhone’a, aby zaprosić innych. Istnieje również możliwość zaakceptowania lub ponownego zrobienia selfie po jego zarejestrowaniu, jak pokazano na poniższym obrazku.

Czy projekt na pewno zostanie zrealizowany?

Apple niezwykle często coś „patentuje”, ale nie zawsze te projekty mogą ujrzeć światło dzienne. Co prawda został złożony dwa lata temu, jednak niewiele zrobiono w tym temacie. Czynnikiem, który wpłynął na to, że ów patent wrócił jest globalna pandemia koronawirusa.

Dodatkowo patent nie wyjaśnia dokładnie, które urządzenia Apple miałyby dostęp do tej funkcji. Może być wyłączny dla iPadów lub iPhone’ów lub dostępny na obu. Możliwe, że pomysł nie wyjdzie poza kwestię patentowe. Niedawno informowaliśmy także, że w przyszłych modelach iPhonów Apple rezygnuje ze wszelkich portów i będziemy je ładować wyłącznie bezprzewodowo.

Możliwe, że szczegóły „syntetycznego selfie” i jego ewentualną premierę poznamy 22 czerwca 2020 roku podczas konferencji WWDC 2020.

Apple patentuje syntetyczne selfie
Źródła: www.patentlyapple.com, www.pcworld.pl, www.komputerswiat.pl, www.businessinsider.com

Może Cię zainteresować