×

Nie zakrywajcie kamerki w Macu! Apple ostrzega, że skutki mogą być fatalne

Apple ostrzega przed zakrywaniem kamerki w Macu, albowiem skutki mogą być fatalne. Nie tylko dla sprzętu, ale także dla waszego portfela.

Apple ostrzega przed zakrywaniem kamerki w Macu

Apple ostrzega przed zakrywaniem kamerki, ponieważ może to spowodować uszkodzenie wyświetlacza. Zamiast tego Apple radzi, aby spojrzeć na zielone światło obok urządzenia, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy jest aktywny, czy nie. Dzieje się tak, ponieważ naklejenie na aparat kartki papieru lub karteczki samoprzylepnej blokuje starannie zaprojektowany punkt zamknięcia urządzenia.

Apple ostrzega przed zakrywaniem kamerki

To może spowodować uszkodzenie delikatnego ekranu przy zamknięciu pokrywy. Ta rada jest przeznaczona dla każdego, kto jest właścicielem MacBooka, MacBooka Air lub MacBooka Pro. Producent bardzo zaleca, aby unikać wszelkich prób „blokowania kamerki”. Oficjalna witryna internetowa firmy Apple ostrzega przed pokrywami:

Notebook Mac z zamontowaną pokrywą kamery może zostać uszkodzony wyświetlacz. To wszystko z powodu prześwitu między wyświetlaczem a klawiaturą.Jest on zaprojektowany z myślą o bardzo wąskich tolerancjach. 

Zakrycie wbudowanej kamery może również zakłócać działanie czujnika światła otoczenia i uniemożliwić działanie funkcji, takich jak automatyczna jasność i True Tone. Jako alternatywę dla osłony kamery użyj wskaźnika kamery, aby określić, czy kamera jest aktywna, i zdecyduj, które aplikacje mogą korzystać z kamery w Preferencjach systemowych.

Apple ostrzega przed zakrywaniem kamerki

Apple twierdzi również, że zielone światło jest wystarczające, ponieważ po prostu informuje, kiedy komputer jest aktywny – jeśli lampka się nie świeci, aparat nie jest aktywny. Producent zapewnia o tym na swojej stronie:

Projektujemy produkty Apple, aby chronić twoją prywatność i dać ci kontrolę nad twoimi informacjami. Nasze produkty i funkcje obejmują innowacyjne technologie i techniki prywatności zaprojektowane w celu zminimalizowania ilości twoich danych, do których my – lub ktokolwiek inny – możemy uzyskać dostęp. A potężne funkcje bezpieczeństwa pomagają uniemożliwić dostęp do twoich informacji każdemu oprócz ciebie. 

Jak zakryć kamerkę w Macu?

Jednakże nie wszyscy użytkownicy są przekonani co do takiej ochrony prywatności. Niektóre firmy nakazują zaklejanie aparatów w komputerach biurowych. W takich okolicznościach Apple zaleca użycie czegoś, co nie jest lepkie i nie pozostawia śladów kleju. Ważne jest również, aby użyć czegoś, co jest naprawdę cienkie i pamiętać, aby zdjąć to przed zamknięciem ekranu.

Inaczej wciąż istnieje ryzyku, że uszkodzony zostanie ekran. Według serwisu MacRumors, użytkownicy zgłaszali skargi dotyczące tego problemu. Podobno istnieje osoba, która faktycznie w ten sposób zepsuła swój wewnętrzny wyświetlacz. Naprawienie takich problemów nie jest tanie, ale jest objęte ubezpieczeniem AppleCare +.

Jeśli macie taką osłonę to pamiętajcie o jej zdejmowaniu przy zakończeniu pracy.

Apple ostrzega przed zakrywaniem kamerki
Źródła: www.ladbible.com, support.apple.com